ΧΑΡΙΝ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το γκρουπ των συναδέλφων του ΕΣΠΑ στο Facebook

Πήγαινε κάτω

Το γκρουπ των συναδέλφων του ΕΣΠΑ στο Facebook Empty Το γκρουπ των συναδέλφων του ΕΣΠΑ στο Facebook

Δημοσίευση από ΜΑΡΙΟΡΗ Πεμ Ιουλ 28, 2011 9:11 am

Σ' αυτή τη διεύθυνση:

https://www.facebook.com/groups/144161868965419

μπορείτε να βρείτε το γκρουπ των συναδέλφων αναπληρωτών μέσω ΕΣΠΑ στο Facebook.

Από το γκρουπ αυτό παραθέτω και το καλωσόρισμα στα νέα μέλη:

Καλωσορίσατε στην ομάδα Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ

Η ομάδα αυτή δημιουργήθηκε μετά τις τελευταίες εξελίξεις που αφορούν στο καθεστώς εργασίας των αναπληρωτών που προσλήφθηκαν φέτος στα Ολοήμερα Σχολεία με Ενιαίο Αναμορφωμένο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης μέσω του ΕΣΠΑ , με συγχρηματοδότηση από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο και το ελληνικό δημόσιο .

Απευθύνεται πρωτίστως σε αναπληρωτές εκπαιδευτικούς αισθητικής αγωγής στα φετινά ολοήμερα σχολεία με αναμορφωμένο πρόγραμμα και κατ ΄επέκταση σε αναπληρωτές μειωμένου και πλήρους ωραρίου , ωρομίσθιους και μόνιμους καθηγητές όλων των κλάδων και των βαθμίδων.

Σκοπός της είναι να ανταλλάξουμε απόψεις σχετικά με το ποια πρέπει να είναι η στάση μας απέναντι σε όσα καταστούν προβληματική την εργασία μας στα ολοήμερα σχολεία και την εν γένει στάση της ηγεσίας του υπουργείου απέναντι στα εργασιακά μας δικαιώματα.
ΜΑΡΙΟΡΗ
ΜΑΡΙΟΡΗ

Αριθμός μηνυμάτων : 5300
Εγγραφή : 13/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το γκρουπ των συναδέλφων του ΕΣΠΑ στο Facebook Empty Απ: Το γκρουπ των συναδέλφων του ΕΣΠΑ στο Facebook

Δημοσίευση από ΜΑΡΙΟΡΗ Πεμ Ιουλ 28, 2011 9:33 am

Από το γκρουπ αυτό και οι ακόλουθες πληροφορίες:

emeis aisthitiki agwgi thesprwtias pirame k ioynio k apolisi k epidwma k thelw nasas pw oti i apolisi einai 900 eyrw..to epidoma 150 me 200..kanonikou wrariou..gia enimerwsi to lew....makari na ta parete oloi amesa,,,giati ilikrina katalabenw,,,,

Kalhmera..apo flwrina pou mas evalan to mistho iouniou htan 944 eyrw.perimenoume apozhmiwsh kai epidoma adeias kapoia stigmh...

- Συνολικα :1360 maios 1360 ιουνιος 690 αποζημιωση

- ΤΟΣΑ πολλά;;;;;!!!!

- yes!!!!!!

- συγνώμη τι κλιμακιο εισαι και πέρνεις 1360, γιατι εγω με κλιμακιο 17 και μεταπτυχιακο επερνα 1259

- 16 + παιδια.....

- Αχαααααα!!! Ετσι πες ντε!

- [...] έχεις υπολογίσει λάθος το μισθό του Ιουνίου.. Γιατί ο Ιούνιος δεν είναι όλοκληρος μήνας όσο ο Μάιος???.. Άρα δεν γίνεται να πάρεις ολόκληρα 1360 ευρώ...Μιλάω μόνο για το μισθό. Μήπως σου έβαλαν και τα δωρα χριστουγέννων, επίδομα άδειας στο σύνολο μαζί με το μισθό του Ιουνιου???

- κανανε λα8ος μου το ειπαν.....εγω τα ειπα οπως μου τα βαλανε.. γιαυτο μετα η αποζημιωση ηταν 690......

- έχεις χρησιμοποιήσει άδεια που σου έβαλαν 690 ευρω?

- οχι ποτε! το ιουνιο μου παν τα βαλανε παραπανω (1360)ετσι για την αποζημιωση μου τα αφαιρεσανε......

loipon talaipwroi akouste kai ta dika sou simera analitikotata mk 17 pira : 157,55 (adeia), 842, 72 (epidoma) 873, 35 (o iounios) ere xrimaaaaaaaa me oura.

Αυτά για να μαθαίνουμε και οι άλλοι, που κοιμόμαστε τον ύπνο του ... μονίμου, τι τραβάνε οι συνάδελφοί μας. Και να μαθαίνουμε τι περιμένει στο μέλλον και μας.

Αν και ήδη το ... μέλλον προδιαγράφεται με ακόμη πιο βάρβαρους όρους εργασίας. Προσλήψεις μέσω ΜΚΟ... Και εκπαιδευτικών. Που θα δηλώνονται λέει ως εθελοντές και θα παίρνουν 625 ευρώ το μήνα!!!!!!!!!! για να υλοποιούν προγράμματα των Δήμων εντός του χώρου του σχολείου. Πχ πρόσθετη διδακτική στήριξη!!!!

Δείτε περισσότερα σε άλλη ανάρτηση που έχουμε κάνει για το θέμα:

https://xarinpaideias.forumgreek.com/t190-topic#797

ΜΑΡΙΟΡΗ
ΜΑΡΙΟΡΗ

Αριθμός μηνυμάτων : 5300
Εγγραφή : 13/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης