ΧΑΡΙΝ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Στον βαθμό του Αρχιπλοιάρχου Λ/Σ προήχθη ο Κεντρικός Λιμενάρχης Ηγουμενίτσας Σταμάτης Ράπτης

Πήγαινε κάτω

Στον βαθμό του Αρχιπλοιάρχου Λ/Σ προήχθη ο Κεντρικός Λιμενάρχης Ηγουμενίτσας Σταμάτης Ράπτης Empty Στον βαθμό του Αρχιπλοιάρχου Λ/Σ προήχθη ο Κεντρικός Λιμενάρχης Ηγουμενίτσας Σταμάτης Ράπτης

Δημοσίευση από ΜΑΡΙΟΡΗ Κυρ Νοε 20, 2011 4:02 pm

Στον βαθμό του Αρχιπλοιάρχου Λ/Σ προήχθη ο Κεντρικός Λιμενάρχης Ηγουμενίτσας Σταμάτης Ράπτης 76908240


Στον βαθμό του Αρχιπλοιάρχου Λ/Σ προήχθη ο Κεντρικός Λιμενάρχης Ηγουμενίτσας Σταμάτης Ράπτης!

Εξαργυρώνοντας και τις συνεχόμενες επιτυχίες του ιδίου αλλά και του προσωπικού του Κεντρικού Λιμεναρχείου Ηγουμενίτσας, τόσο στην αντιμετώπιση των κυκλωμάτων λαθρομεταφοράς παράνομων μεταναστών, όσο στην αντιμετώπιση της λαθρεμπορίας αφορολόγητων τσιγάρων και ναρκωτικών ουσιών, άξια προήχθη στις 24 Οκτωβρίου στον βαθμό του Αρχιπλοιάρχου Λ/Σ, ο Κεντρικός Λιμενάρχης Ηγουμενίτσας κ. Σταμάτης Ράπτης.

Να τον συγχαρούμε για την προαγωγή του και να του σημειώσουμε πως πλέον περιμένουμε ακόμα μεγαλύτερες επιτυχίες!


Πηγή: ΡΑΔΙΟ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ (igoumenitsa) 89,2 fm - http://892fm.blogspot.com/2011/11/blog-post_6343.html


Θερμά συγχαρητήρια στον κ. Ράπτη για την προαγωγή του και εις ανώτερα!

Με τον κ. Ράπτη έτυχε στο παρελθόν να φοιτούμε ταυτόχρονα στην ΑΔΣΕΝ Πλοιάρχων Ασπροπύργου εκείνος, στην ΑΔΣΕΝ Πλοιάρχων Πειραιά εγώ, και να μοιραζόμαστε συχνά τους χώρους της σχολής του Ασπροπύργου και να παίρνουμε μέρος σε κοινές εκδηλώσεις. Είναι λοιπόν μεγάλη η χαρά μου διαβάζοντας για την επιτυχία του παλαιού συμφοιτητή η οποία και περιποιεί τιμή για όλη εκείνη τη γενιά που τότε, τέλη της δεκαετίας του 70, σπούδαζε στον Ασπρόπυργο.

Θα πρέπει να προσθέσω ότι τριάντα και πλέον χρόνια μετά την αποφοίτησή μας από την ΑΔΣΕΝ, η ζωή με έφερε να εργάζομαι στην ίδια πόλη με τον κ. Ράπτη. Μάλιστα το λιμάνι που εκείνος διοικεί βρίσκεται ακριβώς μπροστά από το δικό μου χώρο εργασίας. Και είναι και αυτός ο λόγος που καμαρώνω γνωρίζοντας ότι ένας άνθρωπος της γενιάς μου και της σχολής μου είναι επικεφαλής της ασφάλειας του λιμένα της πόλης μας.

Καθώς μάλιστα με τους μικρούς μου συνεργάτες, τους "Φαροφύλακες της Ηγουμενίτσας", υλοποιούμε φέτος εκπαιδευτικό περιβαλλοντικό πρόγραμμα σε συνεργασία με την Helmepa Junior και με τίτλο "Πού πας καραβάκι...", στα σχέδιά μας υπάρχει και η συνάντηση με το λιμενάρχη Ηγουμενίτσας, τον αρχιπλοίαρχο πλέον κ. Σταμάτη Ράπτη.

Ελπίζουμε να βρει χρόνο από τις υποχρεώσεις του και να μας δεχτεί και να ενημερώσει τα εντεκάχρονα πιτσιρίκια μου και για την επαγγελματική του σταδιοδρομία, αφού στους σκοπούς του προγράμματός μας είναι και ο επαγγελματικός σχολικός προσανατολισμός και η προσέλκυση νέων σε επαγγέλματα που σχετίζονται με τη θάλασσα. Η διαδρομή του κ. Ράπτη δεν μπορεί παρά να αποτελέσει φάρο για τα νέα παιδιά και οι πληροφορίες που θα τους δώσει θα είναι για τούτο ιδιαιτέρως πολύτιμες.
ΜΑΡΙΟΡΗ
ΜΑΡΙΟΡΗ

Αριθμός μηνυμάτων : 5300
Εγγραφή : 13/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης